Alergiczka u kosmetyczki – co warto wiedzieć?

Alergiczka u kosmetyczki – co warto wiedzieć?

Choć wydawałoby się, że kobiety o skórze szczególnie wrażliwej oraz ze skłonnościami alergicznymi nie powinny wystawiać swojej cery na dodatkowe podrażnienia w postaci zabiegów kosmetycznych, to stwierdzenie powoli odchodzi do lamusa. W rzeczywistości bowiem coraz więcej zabiegów, wykonywanych w salonach kosmetycznych, skierowanych jest właśnie do osób z problemami skórnymi. Stosuje się wówczas specjalnie dobrane, hypoalergiczne i pozbawione sztucznych składników kosmetyki, a zabiegi dobiera indywidualnie do potrzeb danej osoby i typu jej skóry. Takie zabiegi przeprowadzane są również ze szczególna starannością, by nie podrażnić naskórka i nie wywołać gwałtownych reakcji obronnych skóry. Dlatego alergiczki nie powinny obawiać się salonów kosmetycznych, a wręcz przeciwnie – wizyta w specjalistycznym gabinecie może przynieść im znacznie więcej pożytku, niż ewentualnej szkody.

O czym warto pamiętać?

u kosmetyczki
źródło: photorack.net

Decydując się na wizytę w salonie kosmetycznym warto pamiętać, że zdecydowana większość zabiegów może być wykonywana tylko w momencie, kiedy skóra jest podrażniona i występują reakcje uczuleniowe. Zwłaszcza w przypadku atopowego zapalenia skóry należy wystrzegać się wizyty u kosmetyczki w momencie ostrego pogorszenia się stanu cery – chyba, że mamy pewność, że dany zabieg przyniesie poprawę jej stanu. Należy również zawsze pamiętać o tym, by poinformować kosmetyczkę o naszych dolegliwościach i o substancjach, które wywołują u nas reakcje uczuleniowe. Doświadczony pracownik salonu przed podjęciem decyzji o wykonaniu zabiegu powinien wykonać badanie stanu naszej skóry, które pozwoli wybrać zabieg najodpowiedniejszy dla nas.

Jakie zabiegi można wykonywać?
Wbrew pozorom, lista zabiegów, które można wykonywać u osób z alergicznymi chorobami skóry jest stosunkowo długa i stale się powiększa. Największą popularnością u alergiczek cieszą się zabiegi głęboko nawilżające (ponieważ oddziałują na głęboko położone komórki skóry i dają o wiele lepsze efekty niż kremy, które działają na powierzchni skóry), delikatne peelingi enzymatyczne, a także relaksujące masaże. Unikać należy peelingów gruboziarnistych i mechanicznych, które podrażniają skórę i mogą wywołać reakcje alergiczne. Kobiety ze skórą alergiczną mogą także wykonywać niektóre zabiegi odmładzające i ujędrniające skórę, na przykład fotoodmładzanie czy zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego.

www.penisa.pl www.leczenie-grzybicy.pl www.candida-albicans.org